İntermodal Taşımacılık

Network Project Lojistik A.Ş., denizyolu ve demiryolu ile yapılan intermodal konteyner taşımalarına sürdürülebilirlik ve yeşil lojistik politikaları gereği büyük bir önem vermektedir. Müşterilerine sürdürülebilir ve çevreci taşımacılık alternatifi olan intermodal taşımacılık ile kapıdan kapıya hizmet çözümleri sunmaktadır.

Network Project Lojistik A.Ş., “Türkiye – Avrupa” ve “Avrupa – Türkiye” arasında başladığı vagon üzerinde intermodal konteyner taşımacılığına Bakü Kars Tiflis demiryolu hattının açılması ile Türkiye – Orta Asya Ülkeleri arasında da başlamıştır. 40’ DC – 20’ DC ve 40’ Open top konteynerler ile Türkiye ve BDT ülkeleri arasında intermodal taşımacılık hizmeti vermektedir.

İntermodal Taşımacılık Nedir?

İntermodal taşımacılık, yüklerin aynı taşıma birimi içerisinde karayolu, denizyolu ve demiryolu türleri arasında art arda iki veya ikiden fazla taşıma türü kullanılarak yapılan ve taşıma türü değişimlerinde sadece yükün içinde bulunduğu taşıma biriminin elleçlendiği taşımacılık faaliyetidir.

Bu yöntem ile kargo elleçlenmediği için kargon hasar görme ve kaybolma riski daha azdır, elleçleme süresi de azaldığı için taşıma süresini azaltmaktadır.

Kombine Yük Taşımacılığı Nedir?

Kombine Taşımacılık taşımacılığın büyük kısmının demiryolu, iç su yolu veya denizyoluyla, taşımanın başlangıç veya son etabının ise mümkün olan en kısa mesafeyle karayoluyla yapıldığı, tek ve aynı taşıma biriminde yer alan yüklerin elleçlenmeden en az iki farklı taşıma türüyle taşınmasıdır.