Multimodal Taşımacılık

Network Project Lojistik A.Ş., müşterilerine tek bir sözleşme altında tüm süreçle ilgili sorumluluğu üstlenerek “Kapıdan-kapıya” multimodal taşımacılık (çok-modlu) hizmeti vermektedir.

Network Project Lojistik A.Ş. deneyimli ve uzman kadrosu ile; Çok-modlu taşımacılık zincirinin tam olarak işleyebilmesi için bu zincirde, ürün akışının gerçekleştiği, uygun liman tesisleri, kara aktarma merkezleri, konteyner elleçleme tesisleri, özel taşıma yöntemlerine yönelik ekipman ve teknolojinin koordineli bir şekilde sağlanması hizmetini verir.

Müşterilerimize avrupa, türk cumhuriyetleri ve uzak doğu ülkeleri arasinda birden fazla taşima türü ile (kara yolu, deniz yolu, nehir yolu, demir yolu, hava yolu), sahip olduğumuz farkli taşima üniteleri/ekipmanlari sayesinde multimodal taşimacilik hizmeti veriyoruz.

Multimodal Taşımacılık Nedir?

Uluslararası multimodal taşımacılığın (multimodal transport) tanımlanması, 1980 yılında Birleşmiş Milletler Multimodal Transport konvansiyonunda gerçekleşmiştir. Bu tanımlamaya göre; bir ülkeden diğerine multimodal nakliye operatörü tarafından taşınan ürünlerin en az iki taşıma modu ile gerçekleşmesidir.

Tek-modlu taşımlarda taşıma türleri arasında, sorumluluk ve yapılan sözleşmeler bakımından da farklılıklar bulunur. Multimodal taşımacılıkta tüm süreci tek bir taşıyıcı yönetir ve sorumluluk tek bir sözleşme üzerinden yönetilir.

Müşterilerimize tek bir sözleşme altında tüm süreçle ilgili sorumluluğu üstlenerek “Kapıdan-kapıya” multimodal taşımacılık (çok-modlu) hizmeti veriyoruz.

Multimodal taşımacılığın intermodal ve kombine taşımacılıktan farkı nedir?

Multimodal, intermodal veya kombine taşımacılık, aynı yükün, çıkış yerinden varış yerine sevkiyatı için iki veya daha fazla taşımacılık modunun kullanılmasına odaklanmaktadır. İntermodal ve kombine taşımacılıkta bir taşıma kabı kullanılırken Multimodal taşımacılık yönteminde yük elleçlenir.