Nehir Yolu Taşımacılığı

Nehir ve iç su yolları taşımacılığı, doğal veya yapay su şebekeleri üzerinde yapılan taşımacılığa denir. Taşımacılık modlarında ilk akla gelen taşıma modelleri karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryoludur. Üzerinde çok durulmayan fakat gün geçtikçe önemi artan ekonomik olarak çok verimli olan bir diğer model ise iç su yolları üzerinde yapılan taşımacılıktır. Başta Avrupa, Amerika ve Rusya olmak üzere birçok ülkede iç su yolları üzerinde büyük hacimli ticaret yapılmaktadır.

Müşterilerimize nehir tipi gemiler ve bargelar ile hazar denizi limanlarina, komple gemi kiralama ve part kargo taşima hizmeti veriyoruz. ayni zamanda “kapidan, kapiya” teslim anlayişimiz ile kapidan kapiya anahtar teslimi hizmet veriyoruz.

Network Project Lojistik Avrupa iç sularında ve Rusya iç sularında taşımacılık hizmeti vermektedir. Avrupa ve Türkiye Limanlarından çıkan nehir tipi gemiler; Volga Don Nehri’ne giriş yapıp, Rostov Kanal geçiş noktasından geçerek Hazar Denizi limanlarına ulaşır. Ancak kış aylarından Rostov Kanal geçişi kapandığı için bu rotayı kullanamazlar.

Hazar denizi (caspian sea) üzerinde sürdürdüğümüz taşima faaliyeti, diğer taşima modellerine göre çok daha uygun maliyet avantaji sağlamaktadir. ayrica kara yolu ile gitmesi mümkün olmayan çok ağir ve “gabari dişi” taşimalar için tek alternatif güzergahidir.